O materiałach

Stylistyka, dobór i jakość materiałów, wpływają na wyjątkowy a zarazem uniwerslany charakter kreowania formy mebli oraz przestrzeni wokół nich. Jeszcze do niedawna meble kojarzyły się tylko z drewnem. Dzisiaj mamy więcej form, więcej materiałów, więcej możliwości. W dobie rozwiniętego internetu można znależć wiele informacji ale także zgubić się w nich ,dlatego pragniemy w tym artykule niecy przybliżyć stosowane materiały i możliwości wykorzystania ich we własnej kuchni bądź innym meblu.

Najważniejsze części składowe kuchni

 1. Fronty
 2. Korpusy szafek
 3. Blaty
 4. Okucia
 5. Oświetlenie
 6. Akcesoria pozostałe

 

FRONTY  (drzwiczki)


Głównym elementem wpływającym na ogólny wygląd mebli są fronty meblowe. W naszej ofercie Znajdą Państwo Fronty wykonywane w następujących technologiach.

 

LITE DREWNO    

 

fronty drewniane

Fronty z drewna litego stosowane są przede wszystkim w kuchniach klasycznych i rustykalnych. Nie mniej jednak można znaleźć ich zastosowanie w kuchniach nowoczesnych przez zastosowanie modernistycznego wzoru.

 

FORNIR

 

fronty fornirowane

Fronty fornirowane  charakteryzują się przeważnie prostym kształtem bez frezów. Nośnikiem jest płyta MDF lub płyta wiórowa oklejana cienką warstwą drewna zwanym fornirem. Do wyboru mamy bardzo szeroką ofertę gatunków  i rodzajów fornirów.

 

PŁYTA LAMINOWANA

Fronty z płyty laminowanej przy odpowiednim skomponowaniu dekoru z resztą kuchni może okazać się efektownym rozwiązanie przy zachowaniu stosunkowo niskiej ceny.  Wachlarz  kolorystyczny jest duży.  Stosujemy efektowne płyty 3D i synchroniczne.

 

MDF FOLIOWANY PVC

 

roma front baner1

Fronty z MDF foliowanego często są imitacją frontów drewnianych poprzez zastosowanie folii drewnopodobnej.  Mogą też być wykonane z folii jednobarwnej nadającej charakter bardziej nowoczesnego wzornictwa.  Folia może występować w macie, półmacie lub w połysku. Folie drewnopodobne można uszlachetnić poprzez patynowanie nadając bardziej naturalny wizerunek drewna

 

MDF LAKIEROWANY  (szeroka paleta barw firmy ICA, Milesi)

Fronty lakierowane są w tej chwili najczęściej stosowanymi frontami do produkcji nowoczesnych mebli kuchennych. Nowoczesny prosty kształt i wykończenie na wysoki połysk w wielu wariantach kolorystycznych  sprawia że technologia ta zyskała wielu zwolenników wśród klientów kuchni.

 

SZKŁO

Fronty szklane zbudowane są na bazie aluminium + szkło malowane lub płyta laminowana + szkło malowane. Nadaje kuchni bardzo modernistyczny charakter .

 

 

FRONTY RAMKOWE  (technologia "finish")

fronty ramkowe

Fronty w technologii Finish  to dobra imitacja  frontu drewnianego poprzez zastosowanie  folii drewnopodobnych oraz osobnych części (ramiaki, płycina) które składane są podobnie jak fronty drewniane. Fronty te jednak mają stosunkowo niską trwałość na tle innych technologii.

 

 

KORPUSY


Korpusy wykonywane są z płyty laminowanej lub fornirowanej jak również z płyty stolarskiej. W celu zapewnienia standardów jakościowych, stosujemy matryce do obróbki korpusów marki Blum. Krawędzie wykańczane są maszynowo obrzeżem PVC lub ABS.

 

PŁYTY ROBOCZE (blaty)


Do niedawna głównym materiałem stosowanym na blaty kuchenne była płyta Postforming (zwana potocznie blatem kuchennym) dostępna w wielu dekorach. Zważając jednak na coraz większe wymagania klientów blaty te coraz częściej wypierane są przez kamień naturalny,  konglomerat i blaty kompozytowe. Poniżej przedstawiamy najczęściej stosowane blaty w meblach kuchennych.

 • Kamień naturalny
 • Drewno naturalne
 • Blat kompozytowy (np.Corian)
 • Konglomerat (np. Quarella)
 • Laminat HPL
 • Laminat kompaktowy (Laminat lity)
 • Postforming  (powszechny blat kuchenny z laminatu HPL)
 • Blat z płytek ceramicznych
 • Płyta fornirowana
 • Szkło

 

OKUCIA

 

Meble kuchenne są szczególnymi meblami ze względu na sposób i intensywność ich użytkowania. To właśnie dlatego należy przywiązać znaczną uwagę do zawiasów drzwiczek i prowadnic szuflad.
Stosujemy zawiasy i systemy szuflad firmy Blum, która udziela Dożywotniej Gwarancji na użytkowanie swoich systemów. Posiadamy certifikat Autoryzowanego Partnera Jakości Blum.

 

OKUCIA ELEKTRONICZNE

Okucia elektroniczne zasługują z pewnościa na osobny dział dlatego nie zamieściliśmy ich w okuciach klasycznych. Okucia elektroniczne podwyższają prestiż mebla ale przede wszystkim funkcjonalność i wygodę użytkowania.  W meblach kuchennych na szczególną uwagę zasługuję system SERVO - DRIVE marki Blum. 

02 blum - system servo-driveaventos serwo3466 1